Strona główna          O mnie         Publikacje         Moi doktorzy         Kontakt


 Metoda Ruchu Rozwijającego - Weroniki Sherborne


Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (Sherborne Developmental Movement – SDM) jest wszechstronna i uniwersalna, urzeka prostotą i naturalnością. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest to system ćwiczeń, a raczej zabaw – relacji.


Nazwa metody – Ruch Rozwijający – odzwierciedla jej główne założenia, czyli rozwijanie świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku.


Stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci oraz w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie, stymulując rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy. Jednak możliwości korzystania z niej są praktycznie nieograniczone, bowiem może być stosowana w każdym wieku i bez względu na poziom rozwoju umysłowego, fizycznego i ruchowego. Weszła do powszechnego użytku w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjnych, rehabilitacyjnych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju psychicznego i fizycznego. Udział w zajęciach prowadzonych MRR ma też na celu wspieranie prawidłowego rozwoju psychoruchowego dzieci bez zaburzeń.


Spis publikacji Metody Ruchu Rozwijającego


Kursy organizowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji

Zapisy i szersze informacje na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji (w zakładce KURSY I SZKOLENIA)


Zdjęcia z III poziomu kursu MRR (Gdańsk 2013)

fot. Marta Badowska i Piotr Badowski
Wykonanie i serwery: Piotr Badowski