Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rekomendacje PTD
Warunki przyznawania rekomendacji dla produktów/publikacji dotyczących specyficznych trudności w uczeniu się przez Polskie Towarzystwo Dysleksji
- Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Dysleksji to wyróżnienie dla produktu lub publikacji, potwierdzające wysoką wartość merytoryczną, jakość oraz użyteczność dla osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (w tym dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i terapeutów).
- Wydanie rekomendacji przez PTD jest zgodnie z działalnością statutową stowarzyszenia.
- Rekomendacje wydawane są na wniosek zainteresowanych podmiotów.
- Informacje o produktach/publikacjach rekomendowanych przez PTD są dostępne publicznie, publikowane na stronie internetowej PTD lub/i w mediach społecznościowych.
- Znak rekomendacyjny, który jest zatwierdzony przez ZG PTD, może być umieszczany przez podmiot na produktach/publikacjach, którym zostanie przyznana rekomendacja oraz na materiałach informacyjnych i reklamowych z nimi związanych, a także stronach internetowych i w mediach społecznościowych.
- Na pisemny wniosek podmiotu zainteresowanego rekomendacją, PTD przygotowuje szczegółową, indywidualnie dopracowaną umowę, określającą warunki współpracy w tym zakresie, z włączeniem kosztów wykonania przez PTD niezbędnych ocen oraz opłat i zakresów czasowych dotyczących użytkowania znaków rekomendacyjnych.
- Po podpisaniu umowy Zarząd Główny PTD wyznacza osobę kompetentną do przeprowadzenia procedury rekomendacyjnej.
- Ocena produktu/publikacji przygotowywana jest pisemnie, w oparciu o dostarczone materiały, z uwzględnieniem wniosków końcowych dotyczących udzielenia bądź nieudzielenie rekomendacji. Koszty w/w ekspertyzy obciążają wnioskodawcę.
- Ocena jest udostępniana wnioskodawcy w terminie określonym w umowie.
- O ile strony nie uzgodniły inaczej, rekomendacji udziela się na okres trzech lat.
- Rekomendacji podlegają wyłącznie produkty- publikacje specjalistyczne, stanowiące program terapeutyczny lub metodę oraz literatura naukowa.
- Wysokość opłat ustalana jest raz do roku przez Zarząd Główny PTD. Decyzja podejmowana jest stosowną uchwałą.
- Polskie Towarzystwo Dysleksji nie podnosi odpowiedzialności dotyczącej rekomendowanego produktu/publikacji wobec osób trzecich.
- Polskie Towarzystwo Dysleksji zastrzega sobie prawo do cofnięcia rekomendacji dla produktu/publikacji oraz podanie takiej informacji do wiadomości publicznej w sytuacji uzasadnionej.
- Ocena eksperta w sprawie produktu/publikacji podlega nadzorowi ze strony Zarządu Głównego PTD. Ostateczną decyzję w sprawie udzielenia lub nieudzielenia rekomendacji podejmuje Przewodnicząca PTD po zapoznaniu się z pisemną oceną oraz zasięgnięciu opinii innych członków Zarządu.
☛ WNIOSEK