Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mail: ptd@ptd.edu.pl Strona główna   O nas   Co robimy   Kontakt   FAQ


Seminaria szkoleniowe PTD


Polskie Towarzystwo Dysleksji jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. Jednym z głównych jego celów jest szerzenie wiedzy i podnoszenie świadomości społecznej na temat specyficznych zaburzeń uczenia się. Od 24 lat podczas naszych zebrań realizujemy ten cel. Obecnie pragniemy uczynić go najważniejszym, ponieważ dostrzegamy potrzebę pogłębiania wiedzy i uzupełniania informacjami o najnowszych osiągnięciach naukowych, narzędziach diagnozy i terapii, doświadczeniach z praktyki.


Mobilizują nas do tego głosy nauczycieli, którzy „nie wierzą” w dysleksję i dyskalkulię, choć nie jest to dziedzina „wiary” lecz wiedzy.


W tej sytuacji otwieramy roczny cykl „Seminariów Szkoleniowych PTD” , na które zapraszamy członków PTD i sympatyków.


Nasze zebrania odbywają się w środy w godz. 16.30-18.30 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, w budynku Wydziału Nauk Społecznych, Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 4 (przy przystanku SKM Gdańsk-Przymorze, blisko przystanku tramwajowego Oliwa ul. Bażyńskiego).


Udział w Seminarium jest bezpłatny dla członków Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Osoby niebędące członkami obowiązuje każdorazowo opłata w wysokości 30 zł (płatne przelewem na rachunek PTD).


Proponowany program Seminariów Szkoleniowych PTD – rok szkolny 2016/2017


 1. 18 września 2016 r. - podsumowanie programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

 2. 09 listopada 2016 r. - Metoda Warnkego w terapii pedagogicznej oraz terapia dysgrafii w oparciu o nowoczesny
  tablet z rysikiem
 3. 08 lutego 2017 r. - Jak skutecznie uczyć liczenia dziecko z trudnościami w uczeniu się matematyki, korzystając z najnowszych badań naukowych

 4. 10 maja 2017 r. - Dysgrafia w kontekście emocjiUWAGA:


Program może ulegać zmianie. Zapraszamy wszystkich Państwa do współudziału w Seminariach - prezentowania własnych doświadczeń.


Osoby zainteresowane mogą otrzymać zaświadczenie o udziale.

Wykonanie i serwery: Pitrock Freelance Graphic Design Studio | Piotr Badowski