Mail: ptd@ptd.edu.pl Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

Petycja w sprawie specjalistów terapii pedagogicznej

Do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęła petycja dr Jadwigi Jastrząb, nieocenionej klasy specjalisty terapii pedagogicznej z Torunia, w sprawie umocnienia roli i funkcji terapeutów pedagogicznych w szkołach.

Polskie Towarzystwo Dysleksji popiera stanowisko dr Jastrząb i zachęca do śledzenia sytuacji.

Obecnie oczekujemy na odpowiedź MEN na list, w którym  domagamy się zatrudnienia w szkołach (na wszystkich etapach edukacyjnych) oraz przedszkolach specjalistów terapii pedagogicznej, uprawnionych do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także wpisania do nowej Ustawy o Systemie Oświaty obowiązkowego organizowania terapii pedagogicznej w formie zajęć korekcyjno- kompensacyjnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, dysharmoniami rozwojowymi, aby każdy potrzebujący wsparcia uczeń miał zapewnioną możliwość pracy nad problemem.

Osoby, które chcą wesprzeć tą inicjatywę, mogą odnieść się do treści zawartej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji, kierując list bezpośrednio na ręce MEN.

Petycja dr J.Jastrząb

Link do MEN