Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mail: ptd@ptd.edu.pl Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

Wykonanie i serwery: Pitrock Freelance Graphic Design Studio | Piotr BadowskiMETODA RUCHU ROZWIJAJACEGO (MRR) - WERONIKI SHERBORNE


Opis kursu:


Autorski program kursu prowadzony z upoważnienia International Sherborne Co-operation(ISCO) w Wielkiej Brytanii


Cele:


Kurs ma przekazać wiedzę i praktyczne doświadczenia w zakresie posługiwania się RUCHEM jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka o prawidłowym rozwoju, jaki zastosowania RUCHU w terapii zaburzeń rozwojowych.


Osoby prowadzące:


Kurs prowadzony jest według autorskiego programu przez uprawnionych do organizowania szkoleńna I i II poziomie przez ISCO: prof. zw. dr hab. Martę Bogdanowicz- psychologa klinicznego dziecięcego, nauczyciela akademickiego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz mgr Dariusza Okrzesika- psychologa, absolwenta AWF (odnowa biologiczna), nauczyciela dyplomowanego.


PROGRAM SZKOLENIA W ZAKRESIE MRR wg ISCO (4-POZIOMY):


Kurs podstawowy (Basic Course - BC) (poziom I i II - krajowy) - realizowany jest w danym kraju tylko przez liderów upoważnionych przez ISCO (np. w Polsce uprawnienia takie mają: prof.dr hab. Marta Bogdanowicz, mgr Bożena Kisiel, mgr Alicja Wilkołaska, mgr Maria Przasnyska,mgr Małgorzata Mroziak) .


• Poziom I -kurs dla początkujących - dla profesjonalistów i osób współpracujących w prowadzeniu zajęć (rodziców, młodzieży).


• Poziom II- kurs dla zaawansowanych - liderów grup. Warunkiem udziału jest ukończenie warsztatu wstępnego (Poziom I) i odbycie co najmniej półrocznej praktyki w prowadzeniu zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego.


Po każdym warsztacie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i uprawnieniu do prowadzenia zajęć.


Kurs międzynarodowy (poziom III i IV) - realizowany jest przez międzynarodowy zespół trenerów International Sherborne Co-operation (ISCO).


• Poziom III - Kurs dla Zaawansowanych Praktyków (Advanced Practitioners Course- APC) - to dalsze doskonalenie warsztatu pracy (bez uprawnień do prowadzeniaszkoleń). Warunkiem jest ukończenie I i II poziomu kursu oraz roczna praca MRR.


• Poziom IV-organizowany przez ISCO, przygotowuje do roli “nauczyciela” Ruchu Rozwijającego, uprawniania do prowadzenia szkoleń.


Wskazany odpowiedni ubiór: wygodny, sportowy (ćwiczymy boso lub w skarpetach).


Warunki uczestnictwa w kursie na II poziomie: ukończenie I poziomu kursu, prowadzonego przez uprawnionych trenerów ISCO oraz pół roku pracy MRR


Terminy kursów w Gdańsku:


Poziom I kursu MRR - 18h


   10-11.06.2017 r. (Zajęcia w sobotę w godz. 15.00 - 20.00 i w niedzielę w godz. 9.00 - 18.00)

   25-26.11.2017 r. (Zajęcia w sobotę w godz. 9.00 - 18.00 i niedzielę 9.00 - 15.00)


Poziom II kursu MRR - 16h


    09-10.06.2017 r. (Uwaga! Zajęcia w piątek w godz. 14.00 - 20.00 i w sobotę w godz. 8.00 - 14.00)

_____________________________________________________________________________________


Odpłatność: 380 zł za sesję


Miejsce kursu:


Jeśli nie zaznaczono inaczej, zajęcia kursowe odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej nr 44 (sala gimnastyczna oraz sala 115) przy ulicy Jagiellońskiej 24 w Gdańsku - Przymorze.


Kurs można zorganizować także w innych miejscach Polski po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi.


Podróż i zakwaterowanie:

Najlepiej wysiadać na stacji PKP – Oliwa.


Istnieje możliwość zakwaterowania "turystycznego" w szkole Nr 44 w Gdańsku - Przymorze ul.Jagiellońska 24 - materace (do spania), prysznic - należy przywieźć własny śpiwór (15 zł za dobę).Koszty zakwaterowania opłacane są na miejscu (bez faktury). Konieczne wcześniejsze zgłoszenie. Nocleg możliwy od piątku poprzedzającego kurs.


Zakwaterowanie w innych placówkach:schroniska młodzieżowe, hotele – proszę zamawiać na własną rękę.


Zgłoszenia i potwierdzenia:

Warunkiem zarezerwowania miejsca na szkolenie jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 50 zł na rachunek PTD: BZ WBK Oddział II w Gdańsku, 72 1090 1098 0000 0001 2264 3527


W przypadku rezygnacji z udziału w kursie opłata wpisowa może zostać zwrócona najpóźniej do czterech tygodni przed planowanym terminem szkolenia. Po tym terminie wpisowe nie ulega zwrotowi.


Aby zgłosić się na szkolenie w Gdańsku należy przesłać:

- potwierdzenie uiszczenia wpisowego,

- imię i nazwisko,

- numer telefonu kontaktowego,

- nazwę szkolenia i termin, w którym chce się wziąć udział.


adres e-mail: ptd@ptd.edu.pl


adres pocztowy: Polskie Towarzystwo Dysleksji


80-251 Gdańsk, ul. Matki Polki 3a


tel. +48 583 410 697


dyżur w Zarządzie odbywa się w środy i czwartki w godzinach 9.00-14.00