Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mail: ptd@ptd.edu.pl Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ


 Międzyszkolny konkurs literacki "Młodzi piszą"


Drodzy Nauczyciele! Pedagodzy! Wychowawcy!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII, VIII oraz III gimnazjum, a także uczniów szkół średnich (dwie kategorie wiekowe) do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Młodzi piszą” (poezja i proza), któremu patronuje Gdański Klub Poetów, Wspólnota Gdańska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, a którego organizatorem jest Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych, Liceum Plastyczne w Gdańsku, (OLPI) ul. Polanki 124.

Pragniemy stworzyć możliwość wypowiedzenia się przez utalentowanych młodych pisarzy w tekstach na dowolny temat.

Prosimy o namówienie do wzięcia udziału uczniów, którzy mają również dysleksję, ponieważ mogą zredagować pracę, nie muszą jej pisać "na żywo". Konkurs nie dyskwalifikuje dyslektyków jak olimpiada polonistyczna... Wiem, że w uczniach tkwi ogromny potencjał twórczy, niezależnie od tego, czy mają trudności w czytaniu i pisaniu czy nie. Dajmy im szansę zaistnieć w dziedzinie, której często są dyskwalifikowani...


Termin nadsyłania prac: do 28 lutego 2019 roku

(drogą elektroniczną: konkurs.literacki.olpi@wp.pl), zaś ogłoszenie wyników 21 marca 2019 roku o 13.00 w siedzibie OLPI, LP. Na laureatów czekają cenne nagrody.


szczegółowe informacje


Serdecznie pozdrawiam

Komisarz konkursu: Anna Adryjanek

z-ca dyr. ds dydaktycznych

OLPI, GPI, SPPI

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Wykonanie i administracja: Piotr Badowski