Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

 

Europejski Tydzień świadomości Dysleksji 2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Strzebielinie Osiedlu


Jak co roku, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzebielinie-Osiedlu włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleskji.
Z pierwszym dniem października na jednym z korytarzy pojawiła się wystawa informująca o specyficznych trudnościach w uczeniu się oraz sposobach na wspomaganie rozwoju dziecka.
Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie prezentowali swoje talenty i odkrywali mocne strony, a uczniowie klas VIII opracowywali tekst dyktanda dla nauczycieli, którego "wielkie pisanie" odbyło się w środę.Warto dodać, że  nauczyciele licznie i z  entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie, a  swoją postawą dali świadectwo na to, że solidaryzują się z uczniami i rozumieją ich trudności. Pokazali jednocześnie, że  należy stawiać  czoła wyzwaniom, oraz  że każdemu, nawet najlepszym, zdarza się popełaniać błędy.
Pani logopeda przeprowadziła w świetlicy zajęcia w ramach profilaktyki rozwoju mowy, a muzyczne przerwy rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i orientację w schemacie ciała i przestrzeni.
Starsi czytali młodszym, a uśmiech towarzyszył nam "od ucha do ucha".


       Agnieszka Schimmelpfennig-StolzPARTNERZY Mail: ptd@ptd.edu.pl