Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ


 Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim

 


Jak co roku w październiku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, w tym roku  od 16  do 20 października 2017. Hasłem przewodnim było: UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ TEŻ CZYTA KSIĄŻKI.

Poniedziałek - dniem z Julianem Tuwimem.

Od poniedziałku ruszyła akcja „Czytamy razem”, w której młodzież z gimnazjum czytała wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej, swoim młodszym kolegom z pierwszych klas podstawowych. W ten sposób 24 uczniów przez cały tydzień czytało bajki znanych pisarzy w trzech klasach pierwszych.

Wtorek dzień z Whoopi Goldberg i w tym dniu klasy, które miały godzinę wychowawczą grały w Kalambury. W środę uczniowie klas IV i III gimnazjum brali udział w grze terenowej „Nie dam się dysleksji!”. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola z III e (Gimnazjum), Bianka z III b (gimnazjum) oraz Mikołaj z III b (gimnazjum) , a opiekunem była pani Lucyna Czarnota. Druga grupa to uczniowie klas IV, czyli Michał i Ksawier z IV b oraz Olek z IV d, a ich opiekunem była p. Honorata  Szmyt. Natomiast w czwartek był koncert muzyczny, podczas którego grali Sylwek z II f na perkusji (dysleksja) i Kacper z Zespołu Szkół Ekonomicznych na gitarze basowej (nasz absolwent, dysgrafia). Kacper na gitarze zaczął grać 6 lat temu, czyli jako uczeń I klasy PG 1. Jego ulubiony instrument to gitara basowa. Szkoda, że na zdjęciach nie słychać jak grają… Było głośno !

Tego samego dnia pani Elwira Potocka przeprowadziła Ogólnoszkolne dyktando ortograficzne : „Potyczki ortograficzne”, w którym wzięły udział cztery klasy (IV a, IV e, VII a, VII b). Piątek był dniem z Albertem Einsteinem i w związku z tym na dużej przerwie w sali 240, pan Piotr Rompa wraz z pomocą uczniów z klasy III c, przygotował pokazy fizyczne.

Oprócz tego dzieci i młodzież mogli brać udział w konkursach i zabawach ortograficznych w świetlicy szkolnej.

Ogólnoszkolny Konkurs literacki  „Fraszki o sławnych osób z dysleksją” , w którym brało udział 11 klas, wygrała praca nr 8, czyli klasa IV d. Jury miało trudny wybór, bo wszystkie wiersze były ciekawe.


 
PARTNERZY Mail: ptd@ptd.edu.pl