Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

 

Europejski Tydzień świadomości Dysleksji 2018

 w Szkole Podstawowej nr 21 w GdańskuPodczas szkolnych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”, wszystkim uczniom z klas II – VIII, nauczyciele przybliżali sylwetki wybitnych osób z dysleksją, zwracając przede wszystkim uwagę na sukcesy jakie udało im się odnieść, pomimo posiadanej dysfunkcji. Na bazie tych prezentacji powstały wypracowania uczniów  pt. „Mogę być wielkim jak Oni”, a także album „Nasze mocne strony”.

Uczniowie klas starszych, korzystając z aplikacji na platformie LearningApps, przygotowali na lekcjach informatyki ćwiczenia ortograficzne, z którymi następnego dnia zmagali się trzecioklasiści. Bardzo spodobała się im ta forma utrwalania reguł ortografii. Nasi najmłodsi uczniowie, z oddziału przedszkolnego i z klasy pierwszej, mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach logorytmicznych „To już potrafię”. Dużo radości dostarczyły im ćwiczenia buzi i języka zaproponowane przez panią logopedę. W dniach 01 – 05 października starsi uczniowie mogli „łamać” swoje głowy podczas przerw, rozwiązując zadania i łamigłówki. Mieli także okazję sprawdzić znajomość tytułów baśni Hansa Christiana Andersena. Wędrując po trzech kondygnacjach szkoły odszukiwali rozsypane słowa  z bardziej i mniej znanych tytułów duńskiego baśniopisarza, a następnie scalali je w całość. Dla rodziców przygotowano na każdy dzień tygodnia inny artykuł o dysleksji. Mogli zapoznać się z nim na tablicy informacyjnej przygotowanej z okazji ETŚD.

Zwieńczeniem tego tygodnia był szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV – VIII, przygotowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.PARTNERZY Mail: ptd@ptd.edu.pl