Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mail: ptd@ptd.edu.pl Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

Podsumowanie programu „Czytamy Razem”  w roku szkolnym 2016/2017


15 maja 2017 roku  odbyło się spotkanie podsumowujące 14 edycję programu „Czytamy Razem” z udziałem wolontariuszy, rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Spotkanie uświetnił udział inicjatorki programu Pani prof. zw. dr hab. M. Bogdanowicz z Zarządu Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Gdańsku oraz osób reprezentujących Fundację FLY w Gdyni prezesa R. Daruka i dyrektor D. Kitowskiej.

Pani Dyrektor Szkoły E. Stoińska powitała zaproszonych gości oraz doceniła pomoc wolontariuszy, dar serca i zaangażowanie w realizację projektu. Radosnym akcentem były łamigłówki „Czytamy Razem”, które Wolontariuszki rozwiązywały zgodnie z poleceniami czytanymi przez dzieci.

W bieżącym roku szkolnym w programie wzięło udział 11 wolontariuszy i 12 uczniów z klas 0 – III. Pani Dyrektor otrzymała Dyplom dla „Szkoły przyjaznej Uczniom z dysleksją”  a Wolontariusze dyplomy za całoroczną pracę na rzecz uczniów z trudnościami w czytaniu. Wzruszające były podziękowania, wierszem i słowem, płynące z serca dzieci za poświęcony czas, starania i trud, które poniosły Panie.

Spotkanie zakończyło się muzyczną dedykacją w wykonaniu pana R. Daruka oraz rozmową na temat efektów programu i wymianą doświadczeń.


Koordynator szkolny

Beata Ingielewicz


Wykonanie i serwery: Pitrock Freelance Graphic Design Studio | Piotr Badowski