Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Strona główna     O nas     Co robimy     Kontakt     FAQ

CZYTAMY RAZEM

    Już w pierwszych latach pracy w szkole zorientowałam się, że aby osiągnąć lepsze rezultaty działań terapeutycznych, nie można ograniczać się jedynie do sumiennego wykonywania swoich obowiązków, lecz należy poszerzać je o różne formy aktywności wspierające proces dydaktyczno – wychowawczy.

      Wdrożenie i realizowanie od roku szkolnego 2003/2004 akcji „Czytamy Razem” jest przedsięwzięciem, które dostarczyło mi najwięcej satysfakcji. Akcja ruszyła z inicjatywy prof. zw. dr hab. M. Bogdanowicz przy współpracy z YMCA. Obecnie patronat obejmuje Zarząd PTD w Gdańsku i Fundacja FLY w Gdyni pod kierownictwem dyr. R. Daruka.

Program jest cenną pomocą dla dzieci mających trudności w czytaniu, w tym także o specjalnych potrzebach edukacyjnych, które nie mogą liczyć z różnych przyczyn na pomoc najbliższych osób.

Wielką wartością programu jest udział wolontariatu, czyli zaangażowanie osób, które poświęcają czas i wysiłek w imię idei i szczerej chęci niesienia pomocy dzieciom. W bieżącym roku szkolnym w akcji bierze udział ok. 300 wolontariuszy i uczniów w 28 szkołach w Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Tczewie, Rumi, Redzie, Szelmudzie i Warszawie. Koordynatorzy, wolontariusze i szkoły po całorocznej pracy otrzymują dyplomy dla „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.


      Jestem dumna, że program „Czytamy Razem” odegrał ważną edukacyjną rolę i jest popularyzowany już 13 rok. W Szkole Podstawowej nr 29, w której jestem koordynatorem, organizuję uroczyste spotkania podsumowujące program. Wzruszające są podziękowania wierszem i słowem płynące z serc uczniów i rodziców, którzy doceniają bezinteresowną pomoc wolontariuszy.


    Dowody sympatii  ze strony koordynatorów w szkołach, dyrektorów, wolontariuszy i uczniów są dla mnie najcenniejszym potwierdzeniem, że jako koordynator akcji „Czytamy Razem” spełniam oczekiwania zainteresowanych programem osób.


Beata Ingielewicz

 


PARTNERZY Mail: ptd@ptd.edu.pl